Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Lato jest wspaniałą okolicznością, żeby poświęcić czas waszemu pupilowi. Podróż wraz z ulubionym psem to niepowtarzalna możliwość, aby zrelaksować się, równocześnie dając pupilowi chwilę. Kiedy jest ciepłowarto pamiętać o kleszczach, gdyż wszystkie psy mogą być na nie narażone. Rasy, lubiące dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, takie jak labradory, często łapią kleszcze. Jak możemy uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się kilkumiesięczną efektywnością ,a także niewysoką ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów wielu rozmiarów, dzięki czemu bez problemu dostaniemy rozmiar odpowiednią dla wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być ziołowe lub lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka preparatu działającego na kleszcze musi być odpowiednia do masy psa, trzeba zatem sprawdzić przed nałożeniem, iż znaleziona obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów mniejszych niż 8kg i dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto mają działanie zarówno przeciwkleszczowe i przeciw pchłom, więc zapewniają ogólną opiekę pupila. Obroża dla psa działa przez 8 miesięcy, ponadto działa od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych niebezpiecznych schorzeń, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy chętnie przebywające w zaroślach, takie jak labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w formie preparatów na kleszcze, dlatego, że zarażenie wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi ryzyko powikłań naszego zwierzaka. Obróżka dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania psa przez kleszcza, przez co pozwala ochronę przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie wymagana jest większa ochrona, na przykład w formie kropli mających preparat na kleszcze lub specjalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby zabezpieczyć psa podczas letniej podróży trzeba zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla psa.

szelki dla psa